Návykové látky kolem nás

Mgr. Veronika Slámová

• Mgr. Veronika Slámová

Bývá dobrým zvykem, že žáci vyšších ročníků bývají poučováni o nebezpečí zneužívání návykových látek. V tomto smyslu není nikdo povolanější než přímo samotná PČR, která může žákům doložit spoustu odstrašujících příkladů z praxe. A tak se žáci 8. A a 8. B ve čtvrtek 20. 10. 2022 na přednášce dozvěděli spoustu pro život důležitých informací. Rozhodně již vědí, že je dobré s některými věcmi nezačínat dříve než v 18 letech, nejlépe vůbec. Také si snad uvědomili, že ani po dovršení dospělosti není radno to s návykovými látkami ať legálními, či nelegálními přicházet do kontaktu. Pěstovat doma marihuanu? Sednout za volant pod vlivem alkoholu? Podlehnout svodům tabákových výrobků? Snad v tom mají naši osmáci teď už zcela jasno.